Teknoloji

2022’de En Çok Trend Olan Web Tasarımları Nelerdir?

2022’de En Çok Trend Olan Web Tasarımları Nelerdir? Web tasarımı meraklılarının ilgisini çekecek olan bu yazımızda, 2022 yılının trend olan web tasarımlarını sizler için ele aldık.

2022’de En Çok Trend Olan Web Tasarımları Nelerdir? Web tasarım trendleri çoğu insan tarafından merak edilmektedir. İşte bu yılın tasarım trendleri hakkında bilinmesi gerekenler..

Yatay Kaydırma

2022 senesinde web tasarımında en fazla trend olan niteliklerden biri olarak karşımıza çıkmaktadır. Temel web sitesin görselleri ya da ürünleri görüntülemeniz gerekiyor ise yatay kaydırma özellikle uygundur. Aşağı doğru kaydırmak yerine, ziyaretçi yatay kaydırma sayesinde soldan sağa işlem yapacaktır. Yatay kaydırma, resimler ve ürün fotoğrafları için harika olsa da menüler için ideal değildir.

2022'de En Çok Trend Olan Web Tasarımları Nelerdir
2022’de En Çok Trend Olan Web Tasarımları Nelerdir

Tek Sayfa Web Siteleri

Web tasarım trendleri arasında yer alan tek sayfalık web siteleri, oluşturmaları kolay olduğu için bile çok revaçta. Ancak sadelik ilkesinin zamansız ve her zaman tarz sahibi olduğunu her zaman akılda tutmalısınız.

Uygulama Benzeri Deneyim

Kullanıcılar giderek akıllı telefonlara daha fazla alışıyor. Web sayfaları artık giderek daha fazla mobil uygulamalara benzemektedir. Daha önce hiç yapmadıysanız, uygulama tarzı bir kullanıcı deneyimi sağlamak zorlayıcı olabilir, fakat bazı araçlar bu hususta yardımcı olabilir.

Siyah ve Beyaz

Web tasarım trendleri listesinde bir diğeri de siyah beyaz renkler oluyor. Renklere odaklanan siyah beyaz renk şeması 2022’de trend oluyor. Hem yatay kaydırma odaklı bir web sitesi hem de klasik bir dikey web sitesi için uygun olabilir.

Minimalizm

Minimalizm her yerde trend oluyor: Buna sosyal medya platformları da dahildir diyebiliriz. Minimal kıyafetler, minimal mobilya, dijital minimalizm vb. çok revaçta. Renk, unsurlar, etkileşim ve iletişim konusunda minimalizm web tasarım alanında da popüler oluyor.

Çizgisel Tasarım

Çizgi tasarımı son trendlerden biridir. Aynı zamanda başka bir eğilimle de iyi çalışır: yatay kaydırma. Minimalizm şeması altına girer ve hafif olması ve onu ziyaret eden kullanıcıların zihninde kalıcı olması gibi büyük bir avantaja sahiptir.

Retro Yazı Tipleri

Bir diğer önemli web tasarım trendi, yazı tipleri, renkler ve illüstrasyonlar gibi retro unsurların kullanılmasıdır. Tek renkli arka planlarda retro çizimler içeren tipografi detayına kadar birçok farklı unsur web tasarım trendleri arasında bulunmaktadır. Kullanıcıların en beğendiği detaylar biri olarak öne çıkmaktadır.

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu