Burçlar

Astroloji Nedir, Astrolojinin Önemi Nedir?

Astroloji Nedir, Astrolojinin Önemi Nedir? Astroloji, insanlığa geleceğin belirsizliğinden ve varoluşu çevreleyen bilinmeyenlerden kaçmak için bir fikir veya inanç olarak hizmet etmiştir.

Astroloji Nedir, Astrolojinin Önemi Nedir? Dünyanın görünürdeki düzensizliği ile karşı karşıya kalan astroloji, insanı evrene bağlamaya hizmet eden bir açıklama sunar. Peki, astrolojinin önemi nedir?

Astrolojinin Önemi

Astrolojiye inanan insanlar için yıldızlar ve bireyler arasındaki ilişkiler, belirli bir derecede güvenlik ve kontrol duygusu elde etmelerini sağlar. Mısır, Yunan, Keldani veya farklı Kolomb öncesi medeniyetler gibi eski kültürler, evrenin düzenini ve doğanın güçlerini insan olaylarıyla ilişkilendirdi. İnkalar veya Aztekler için takımyıldızların gözlemlenmesi, insanların başına gelen her şeyi anlamalarına hizmet etti. Her takımyıldıza insan boyutuna sahip bir şekil ve nitelikler verildi ve bu fikirden bir disiplin olarak astrolojinin temeli ortaya çıktı.

Astroloji Nedir, Astrolojinin Önemi Nedir
Astroloji Nedir, Astrolojinin Önemi Nedir

Birçok insan astrolojinin öneminin farkında değil. Astroloji, günlük hayatımızın yanı sıra tarihin de önemli bir parçasıdır. Astroloji, gelecekteki olayları da bir dereceye kadar tahmin edebilir. Ruh halimizi, başkalarının ruh hallerini ve günlük olaylara verdiğimiz tepkileri etkiler.

Astrolojinin önemi eski tarihte insanlar tarafından iyi biliniyordu. Yıldız haritaları ve günlük yaşamda astrolojinin kullanımına dair kanıtlar, tarih öncesi mağara çizimlerinde, eski el yazmalarında ve Mısır piramitlerinde bulunmuştur. Tarihteki en yeni ve muhtemelen en şaşırtıcı astroloji keşfi, İncil’e göre Mesih’in doğumunu içerir.

Astrolojinin önemi hala birçok kültür tarafından iyi bilinmektedir. Hindistan ve Çin halkı bugün bile astrolojide büyük değere sahiptir. Astroloji sanatını günlük yaşamlarında uygularlar ve büyük kararları bilime dayandırırlar. Batı dünyasında astroloji daha çok bir eğlence biçimi haline geldi.

Astroloji Perspektifinden İnsan ve Evren

  1. yüzyılda, insanın bir bütün olarak evrendeki rolü hakkında kesin bir cevaba sahip değiliz. Bu büyük bilinmeyenle ilgili olarak, üç olası açıklama sunulmaktadır:
  • Evreni organize eden bir Tanrı vardır ve insanın dünyadaki rolü, kutsal kitaplar (İncil, Kuran veya Tevrat) tarafından aktarılan ilahi iradeye saygı göstermekten oluşmalıdır.
  • Başka bir açıdan insanın evrendeki amacını açıklamak imkansız olarak kabul edilir.
  • Geleneksel astrolojinin varsayımlarını savunanlar, her insanın kişiliğinin ve kaderinin, burcu ve astrolojik yükselişin oynadığı rolle belirlendiğini düşünürler. Her iki konu da bir astrolojik haritadan hesaplanabilir ve belirlenebilir.

Uzmanlar, gezegen konumlarının ve her bireyin doğum tarihi ile astrolojik evler arasındaki bağlantının, her erkeğin veya kadının yaşamsal yönünün bilinmesine izin verdiğini iddia ediyor.

 

 

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu