Diyet

Basen Eritme Diyeti ve Egzersizleri Nelerdir?

Basen Eritme Diyeti ve Egzersizleri Nelerdir? Basen bölümü en kolay şekilde yağlanan bölümlerdendir. Erkeklerde çok fazla bu durum görülmese de kadınların en yağlanmaya müsait bölümü basenleridir.

Basen Eritme Diyeti ve Egzersizleri Nelerdir? Yağlı ve şekerli yiyeceklerin eritilmemesi, metabolizma hızının az olması gibi nedenlerle oluşan yağlı bölgeleri yok etmek için hem beslenme düzeni hem de hareket- egzersiz miktarı değiştirilmelidir.

Beslenme Nasıl Olmalı

Herkesin metabolizma özellikleri farklı olacağı için basen eritme için diyet de kişiden kişiye göre değişebilecektir. Ancak genel olarak temelde dikkat edilmesi gereken iki nokta şekerli ve yağlı yiyecekleri azaltmak gerektiğidir. Az ve sık öğünler yiyerek, çok aç kalmamaya özen göstererek bunu sağlayabilirsiniz. Ayrıca gece saatlerinde yemek yememek de önemlidir. Yani vücudun yakabileceği kadar enerji almaya çalışmak temel prensip olabilir.

Basen Eritmek İçin Egzersizler

Basen eritmek için egzersizler eğer düzenli yapılırsa ve beslenmeye de dikkat edilirse sonuç verecektir.  Şu hareketleri düzenli yapmanız ve artırarak sürdürmeniz gerekir:

Basen Eritme Diyeti ve Egzersizleri Nelerdir
Basen Eritme Diyeti ve Egzersizleri Nelerdir
  • Tempolu olarak her gün en az 1 saat yürüyüş
  • Hafif tempo koşu 45 dakika ya da daha fazla
  • Bisiklet sürme 1 saat
  • Squat hareketi düzenli tekrarla set halinde
  • Bacakları yana açma kapama ve bunu 25x 10 kere yapmak

Basenlerinizin erimesi için sadece bir harekete de odaklanmamak gerekir. Bunun nedeni vücudun orantılı şekilde çalışması ile daha verimli sonuç alınabilmesidir.  Sadece belirli bir bölgeye çalışmak yerine farklı bölümleri çalışırken belli bir alana, basene yönelmek daha da etkilidir.  Örneğin haftada üç kere antrenman yapacağınız varsayılırsa önce 30 dakika koşu, ısınma hareketleri, basen hareketleri, kol hareketleri ve farklı bir basen hareketi daha yapabilirsiniz. En son kardiyo egzersizleriyle metabolizma hızınızı en üst seviyeye çıkarabilirsiniz. Her antrenmanın aynı olmamasına ayrıca özen göstermeye de dikkat etmek gerekir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu