Güzellik

Bazı Makyaj Hataları Kadınları Yaşlı Gösteriyor!

Bazı Makyaj Hataları Kadınları Yaşlı Gösteriyor! Makyaj hataları Kalıp şeklinde sürülen aşırı fondötenler, hatalı allık kullanımı gibi birçok yanlış kadınların yaşlı görünmemize sebep oluyor. İşte kadınları yaşlı gösteren bu makyaj hataları…

Bazı Makyaj Hataları Kadınları Yaşlı Gösteriyor! Güzel görünmek amacıyla yüz kusurlarımızı örtmek ve yüz hatlarımızı çok daha belirgin hale getirmek amacıyla yaptığımız makyajlar, yanlış yöntemler sonucu bizi olduğumuzdan çok daha yaşlı gösterebilmektedir.

Makyaj Yaparken Yapılan Hatalar

Makyajı yaparken abartılı ve yanlış yöntemler istenmeyen sonuçlara neden olabilir. Sizler için hazırladığımız makyaj hatalarına kesinlikle göz atmanızı tavsiye ederim, bu hatalara düşmenizi istemeyiz!

Bazı Makyaj Hataları Kadınları Yaşlı Gösteriyor!
Bazı Makyaj Hataları Kadınları Yaşlı Gösteriyor!

Fondöteni kalıp şeklinde sürmek: Çok fazla fondöten kullanımı kusurları gidermek yerine daha da belirginleşmelerine sebep olur. Kalıp şeklinde sürülen fondöten, mimik hatlarını ve boşlukları doldurarak beğenilmeyen bir görüntü ortaya çıkarabilir. Kalıp halinde sürülen fondöten hem boyun bölgesinde hem de göğüs bölgesinde değişik renk farklılıkları yaratır buda sizi kesinlikle yaşlı gösterir. Fondöten seçiminizi yapmadan önce bir uzmana danışarak cildinize uygun fondöteni seçmelisiniz. İçeriğinde kimyasal maddesi az, ince dokulu ve kaliteli kontrolleri yapılmış fondötenleri tercih etmelisiniz.

Işıltılı ürünleri aşırı abartmak: Birçok kadının makyaj yapmaktan asla vazgeçmez. Fakat yeterli miktarda kullanılmayan ışıltı veren makyaj biçimleri sizde assolist havası yaratır, ve yaşlı gösterir. Parlak farlar, simli ürünler genellikle göz makyajı yapımında kırışıklıkların içerisine girer, birikme yapar ve göz kapaklarını ağırlaştırır. Cildi fazla pudralanmak: Pudra yağlı ciltlere sahip bayanlar için yüze matlık vermesi, ve istenmeyen parlamaları yok etmek  için kullanılmalıdır. Yanlış cilt tipinde gereğinden fazla kullanılan pudra aşırı kuru bir cilt görünüme sebep olur, bunun akabinde kırışıklıklar daha da belirginleşir ve yaşlı gösterir.

Allık tercihi: Belli bir yaştan yanaklarda oluşan çökükleri dolgun göstermek için parlak bir allık tercih edilmelidir. Krem şeklinde olan allıklar toz allığa göre daha çok emilir ve cildi nemlendirir. Yapacağınız makyaj tonuna göre de allık tercih edilmesi daha güzel bir görüntüye kavuşmanızı sağlar.

Koyu ruja dikkat: Koyu renkli rujlar dudakları olduğundan daha da küçük gösterir. Özellikle ince dudaklara sahip olan kadınların dolgun ve canlı dudaklar için canlı renkli ruj ve parlatıcıları tercih etmeleri gerekir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu