Güzellik

Cildi Geren Doğal Maskeler Nelerdir, Nasıl Hazırlanır?

Cildi Geren Doğal Maskeler Nelerdir, Nasıl Hazırlanır? Sağlıklı ve temiz bir cilt için düzenli olarak bakım yapılması gerekmektedir. Cilt bakımı yaparken dikkat edilmesi gereken en önemli konu ise, cildinize uygulayacağınız ürünlerin doğal olmasıdır. Kimyasalda uzak, evde kolaylıkla yapabileceğiniz maske yapımı yazımızda..

Cildi Geren Doğal Maskeler Nelerdir, Nasıl Hazırlanır? Cilt sarkmalarına doğal yoldan cildi geren maskeler ile müdahale edildiğinde cilt daha genç ve sağlıklı görünüyor. Doğal içeriklerden hazırlanan cilt germe maskeleri yalnızca cildi germekle kalmıyor aynı zamanda düzenli olarak kullanıldığında cilt yapısını önemli oranda besleyerek daha sağlıklı bir cilt yapısına kavuşmayı sağlıyor. Cildin onarılması ve daha canlı bir görünüme kavuşması için cildi geren maskeler ile daha ekonomik yoldan cildinizi besleyin!

Cilt Gerginleştirici Maske

Cerrahi müdahale gerektirmeyen cilt gerginleştirici maskeler en doğal içeriklerle hazırlandığında cilt yapısını beslediği gibi cildin gençleşmesine de katkı sağlıyor. Sıkılaştırıcı özelliğe sahip olan bu maskeler gözenekleri kapatırken temizliyor ve akne oluşumunun da önüne geçiyor. Cilt gerginleştirici maske olarak yoğurt, taze sıkılışmış limon suyu karışımından, bal ve yaban mersini karışımından, yumurta maskesinden, bal ve avokado maskesinden, salatalık ile yumurta akı karışımından ve muz maskesi gibi tamamen organik içeriklerden yararlanılabilir. Böylece cilt sıkılaşır, cilt gözenekleri temizlenir ve neticede cildin daha sağlıklı görünümü ortaya çıkar.

Cildi Geren Doğal Maskeler Nelerdir, Nasıl Hazırlanır
Cildi Geren Doğal Maskeler Nelerdir, Nasıl Hazırlanır

Cildi Geren Maske Tarifleri

Çok sayıda cilt maskesinde kullanılan yoğurt ve limon suyuna cildi geren maske tariflerinde de rastlamak mümkün! Bu doğal iki malzeme cildin tam anlamıyla temizlenmesi ve sıkılaşması üzerinde etkin bir özelliğe sahiptir. Birer çay kaşığı yoğurt ve taze sıkılmış limon suyu karıştırılır. Bu karışım cilde masaj yapılarak uygulanır. Masaj yapılarak cilde sürülen bu karışımın kuruması için 15 ila 20 dakika aralığında beklenmesi gerekir. Bekleme işleminden sonra cilt soğuk ve bol su ile durulanır. Eğer bu uygulama ciltte kurumaya sebebiyet vermiş ise su bazlı nemlendiriciler ile cilt nemlendirilmelidir. Diğer bir maske olarak ise yaban mersini ve bal karışımı önem arz eder. Bu uygulama ile cilt serbest radikallerden arınır.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu