Finans

Exenpay (Exen) Coin Nedir?

Exenpay (Exen) Coin Nedir? Kripto paralara olan ilgi gün geçtikçe daha fazla olmaktadır. Dünya genelinde binlerce kripto para işlem görmektedir. Türkiye’de kripto para borsalarından olan Bitexen ilk yerli kripto parasını piyasaya sürerek kendi borsasında alım satım işlemlerini yapmaya başladı.

Exenpay (Exen) Coin Nedir? Türkiye’nin ilk ve yeni dijital para borsası Bitexen kendi kullanıcılarına ücretsiz olarak verdiği Exen Coin gelecekte kendinden daha fazla söz ettirecek. Sosyal medyada kendinden oldukça fazla söz ettirmeye başladı. Birçok kripto para yatırımcısı Exenpay Coin nedir? Soruları sorarak araştırmaya başladı.

Exenpay (Exen) Coin Nedir1
Exenpay (Exen) Coin Nedir1

Exenpay Coin Nedir?

Türkiye’nin ilk ve yerli dijital parası Exenpay yani exen coin yatırımcıları için gelecek vaad eden coinler arasında yer almaktadır. Exen Coin , Ethereum coin blok zinciri ERC 20 token yalnızca 15 milyon adet olarak üretilip alım satım işlemine başlayan yeni kripto paradır. Türkiye’de kurulan Bitexen 2018 yılında kurulan kripto para borsası olma özelliğini taşımaktadır. Bitexen kendi üretmiş olduğu Exen Coini kendi kullanıcılarına ücretsiz olarak dağıtığını açıklamıştır. Kripto paralara olan ilginin arması Exen Coinide popüler hale getirdi. Bitexen kullanıcıları Exen Coin alım ve satım yaptıkları gibi yapmış oldukları işlem karşılığında komisyon ücretlerinden tasarruf ederler.

Kripto para borsası Bitexen kendi Exen Coin ile yapılan işlem ücretlerinde % 100, diğer ödenen ücretlerin % 50 kadarını geri almak için kullanır. Bundan dolayı Bitexen kendi para biriminin değerini artırmaktadır. Bitexen kendi Exen Coinin işlemlerini yapmaktadır. Alım ve satımları rahat bir şekilde TL üzerinden yapmaktadır. Türk yatırımcılarının tercih ettiği para birimidir. Yazımızın yazıldığı Şubat ayında exen Coin 40 TL üzerinden işlem görmektedir. Bazı düşüler yaşasa da kendini korumayı bilmektedir.

Türkiye’de yalnızca Bitexen tarafından TL bazında alım satım işlemleri yapılmaktadır.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu