Gebelik

Hamilelikte Vajinal Ödem Neden Olur, Nasıl Atılır?

Hamilelikte Vajinal Ödem Neden Olur, Nasıl Atılır? sorusu her anne adayının sorup araştırdığı konuların en başında gelmektedir. Hamilelikte ödem neden olur, nasıl atılır? Bizde bu yazımızda konuyla ilgili merak edilenleri sizler için yanıtladık. İşte detaylar yazımızda yer almaktadır.

Hamilelikte Vajinal Ödem Neden Olur, Nasıl Atılır? Çalışan anne adaylarında yanlış beslenmeye bağlı olarak, vajinan ödem problemi yaşayabilirler. Bu da erken doğuma neden olabilir. Bu konuda kesin bir teşhis konulabilmesi için tansiyon yükselmesi ve idrar tahlilindeki protein artışına bakılır.

Hamilelikte Ayaklarda Ödem Oluşumu

Uzun süre ayakta kalması sonucunda bu şişlikler artabilir. Bu nedenle anne adaylarının mümkün olduğu kadar dinlenmesi gerekir. Ödem vücuttan çok daha kolay atılması için ayakların altına yastık gibi bir destek yardımıyla yukarı kaldırarak yatmak faydalı olacaktır. Yine anne adaylarına ödem konusundaki tavsiyemiz rahat, mümkünse ortopedik ayakkabıların giyilmesi de önem taşır. Birde tabi bu söz ettiğimiz şikâyetler yani ödem nedeni ile Hamilik döneminde ayakkabı numarası artabilir. Anne adaylarının rahat ve ortopedik ayakkabıları tercih etmesi anne adayı hamilelik sürecini sorunsuz geçirerek bebeğinizin sağlıklı olarak dünyaya gelmesini sağlar.

Hamilelikte Vajinal Ödem Neden Olur, Nasıl Atılır
Hamilelikte Vajinal Ödem Neden Olur, Nasıl Atılır

Hamilelikte Kızamıkçık Virüsü

Damlacık enfeksiyonu olarak bilinen ve genellikle insandan insana temas yoluyla bulaşan Kızamıkçık virüsü aşı uygulamalarından önce 6-9 yılda bir salgınlara neden olan bir hastalıktır. Virüsün anne enfeksiyon kapması anneden bebeğe ulaşmasına neden olabilir.

Anne Karnındaki Bebeğin Kalsiyum İhtiyacı

Anne karnında gelişimini hızla devam ettiren bebeğin sizin gibi, kalp ritminin normal hale gelmesi ve kan pıhtılaşma sisteminin sağlıklı bir şekilde gelişmesi için yeterli miktarda kalsiyum alması gerekmektedir. Ayrıca sizin olduğu kadar, karnınızda gelişmekte olan bebeğiniz içinde kalsiyuma kalp ve kas yapısının gelişmesi açısından kalsiyum önemlidir. Bu nedenle anne adaylarının sağlıklı beslenmeleri gerekmektedir.

Hamilelikte Mide Bulantısı

Anne adaylarında sıklıkla görülen mide bulantıları minimum seviyeye indirmek için en iyi çözüm gün içinde az ve sık yemek olacaktır. Yine özellikle hamilelik dönemi yaz aylarına gelen anne adayların yağlı ve baharatlı, yiyeceklerden kaçınarak, bol su içmesini tavsiye ederiz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu