Moda

Kilolu Kadınlar Nasıl Giyinerek Daha Şık ve Güzel Görünür?

Kilolu Kadınlar Nasıl Giyinerek Daha Şık ve Güzel Görünür? Kilolu hanımlar nasıl giyinerek daha güzel görünürler? Günümüzde ne yazık ki sağlıksız beslenme, hareketsiz bir yaşam tarzı sonucunda kilo almak çok kolaylaştı.

Kilolu Kadınlar Nasıl Giyinerek Daha Şık ve Güzel Görünür? Son yıllarda kilolu insanların sayısı arttı. Böyle durumlarda elbette doğru bir diyet ve spor eşliğinde alınan kilolar verilir ama bu hemen olmaz ve bu süre de kilolu kadınlar özellikle kıyafet konusunda çok zorlanır. Çünkü kilolu hanımlar doğru kıyafetleri seçmezlerse daha kilolu görünebilirler. Oysa kilolu hanımlar doğru giyinerek hem fazla kilolarını kapatabilirler hem de çok daha güzel görünebilirler.

Bol Kesim Elbiseler

Kilolu hanımlar bol kesim elbiseler kullanmalıdır. Kesinlikle vücutlarına yapışacak ve vücut hatlarını belirleyecek dar elbiseler giymelidir. Çünkü bu tarz dar elbiseler kiloları çok belli derken bol kesim elbiseler fazla kiloları saklar.

Uzun Tunikler ya da Kazaklar

Kilolu kadınlar son yıllarda fazla trend olsa da kesinlikle kısa bluzlar ya da kazaklar giymemelidir. Çünkü bu tür kıyafetler kilolu bayanlardaki basen fazlalıklarını ortaya çıkarır ve bu da hoş bir görüntü yapmaz. Bu nedenle kilosu olan kadınlar basen bölgelerini kapatan uzun tunikler ya da kazaklar giymelidir.

Kilolu Kadınlar Nasıl Giyinerek Daha Şık ve Güzel Görünür
Kilolu Kadınlar Nasıl Giyinerek Daha Şık ve Güzel Görünür

Açık Renkler Yerine Koyu Renkler

Her ne kadar yaz aylarında olsak ta kilolu bayanlar beyaz somon ya da krem rengi gibi açık renkleri tercih etmemelidir. Çünkü açık renkler kiloları daha çok belli eder. Oysa siyah lacivert gibi renkler kilolu insanların daha ince görünmesini sağlar.

Enine Çizgiler Yerine Boyuna Çizgiler

Kilosu olan kadınlar gömlek ya da bluz giyecekleri zaman enine çizgileri olan kıyafetler yerine boyuna çizgileri tercih etmelidir. Çünkü enine çizgiler insanı daha da kilolu gösterirken boyuna çizgiler daha ince gösterir.

Büyük Desenler Yerine Küçük Zarif Desenler

Kilolu kadınlar kıyafetlerinde desen tercih edecekse asla büyük desenleri tercih etmemelidir. Çünkü büyük desenler dikkati daha çok çekeceğinden kiloyu daha da vurgular. Büyük desenler yerine daha küçük ve zarif desenler seçerlerse kilosu olan kadınlar çok daha şık ve güzel olurlar.

Düşük Bellerden Kaçının

Bu yazın trendlerinde olan düşük bellerden özellikle kilolu kadınlar kaçınmalıdır. Çünkü düşük bel karın bölgesindeki fazlalıkları çok belli eder. Bundan dolayı düşük bel yerine yüksek bel pantolonlar tercih edilmelidir.

Rahat Ayakkabılar Giyin

Eğer kilonuz fazlaysa topuklu ayakkabılardan kaçının. Onun yerine tam tersi düz taban içinde rahat edebileceğiniz ayakkabıları tercih edin. Hatta kilonuza göre ortopedik ayağı rahat ettiren ayakkabılarda giyebilirsiniz.

 

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu