Güzellik

Lazer Epilasyon Hakkında Doğru Bilinen Yanlışlar

Lazer Epilasyon Hakkında Doğru Bilinen Yanlışlar Nelerdir? İstenmeyen kılların çözümü konusunda oldukça başarılı çözümler sunan lazer günümüzde epilasyon  istenmeyen tüyler için tercih edilen bir yöntemlerden biri haline geldi.

Lazer Epilasyon Hakkında Doğru Bilinen Yanlışlar Nelerdir? Belli aralıklarla  yapılan Lazer epilasyon uygulaması  yapılan bölgeyi tüylerden arınmasını sağlar. Sadece kadınların değil erkeklerinde tercih ettiği lazer epilasyon hakkında doğru bilenen yanlışlar neler? İşte merak edilen soruyu sizler için yanıtladık.

Günümüzde En Çok Tercih Edilen Lazer Epilasyon Çeşitleri

Lazer Epilasyon uygulaması için farklı lazer epilasyon merkezlerine gittiğinizde teninizin tonuna göre  cilt ve kıl yapısı,

Lazer Epilasyon Hakkında Doğru Bilinen Yanlışlar
Lazer Epilasyon Hakkında Doğru Bilinen Yanlışlar

ve  kıl yoğunluğuna göre sizin için hangi sistemin uygun olduğu belirlenmektedir. Bu nedenle ilk defa lazer epilasyon yaptıracak kişilerin bu uygulama öncesi kısa bir araştırma yapmaları yararlarına olacaktır.

 

İstenmeyen tüylerin yok edilmesinde en çok tercih edilen lazer cihazlarından biri olan Alexandrite Lazer CE ve FDA onaylıdır ve uzun süreli etki ve rahat uygulama seçeneği günümüzde en çok tercih edilen  bir epilasyon yöntemidir. Çalışma prensibi olarak  kıl köklerine ısı ileterek kalıcı bir tahribat  yaratması hedeflenen bu yöntem kıl kökleri işlevini yerine getiremez Alexandrite  ,  Ndyag Diyote, Ultrasonic Epilasyon . kullanılan başlıca sistemlerdir.

Alexandrite Lazer Sonrası Nelere Dikkat Edilmeli?

Kıl ve deride bulunan melanini hedef alarak istenmeyen tüylere veda edilmesi konusunda kullanılmakta olan Alexandrite Lazer yaptırmak isteyenler için küçük bir hatırlatma.  Açık renkli tüylerde istenen sonucu vermez. Koyu ten rengi olan kişilerde ciltte yanık oluşturma ihtimali yüksek olduğundan kullanılması tavsiye edilmez. Lazer uygulaması sonrasında güneşe maruz kalınması gibi  durumlarda ciltte lekelenmeler görünebilinir. Bu nedenle uygulama yapılan  bölgelere  koruma faktörlü güneş koruyucu kremler sürülmeli cildi tahriş edici şeylerden kaçınılmalıdır.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu