Güzellik

Lazer Epilasyon Yaptırmanın Faydaları Nelerdir?

Lazer Epilasyon Yaptırmanın Faydaları Nelerdir? Son yıllarda estetik kliniklerinde lazer epilasyon hizmetlerine olan talep oldukça artmıştır. Bizde bu yazımızda lazer epilasyonun faydalarını sizler için ele aldık.

Lazer Epilasyon Yaptırmanın Faydaları Nelerdir? Tüylerden kalıcı olarak kurtulmayı vadeden yöntem, günlük hayatlarında daha fazla pratiklik ve özgürlük arayan kadınların sevgilisi haline geldi. Peki, lazer epilasyonun faydaları nelerdir?

Tüylerin %80’e Kadarını Giderir

Hiç tüysüz olmayı düşündünüz mü? Bu kesinlikle lazer epilasyonun en büyük avantajıdır. Zamanla, tüyler incelir ve daha aralıklı uzar. Ancak, daha ilk seansta bile iyi sonuçları fark etmek mümkündür. Yöntem kılların yaklaşık %80’ini kalıcı olarak yok edecektir yani epilasyonun bakım süresi çok daha uzun olmaktadır.

Lazer Epilasyon Yaptırmanın Faydaları Nelerdir
Lazer Epilasyon Yaptırmanın Faydaları Nelerdir

Uygun Maliyetli

Lazer epilasyonun faydaları arasında bir diğeri de maliyetinin uygun olmasıdır. Lazer epilasyon diğer yöntemlere göre daha yüksek bir maliyete sahip olsa da, maliyet avantajı telafi etmektedir. Bunun nedeni, belirli sayıda seanstan sonra tüylerin büyümesinin önemli ölçüde durmasıdır. Yani, gelecekte uzun süre ağda yapmak için endişelenmenize gerek kalmaması için şimdiye yaptığınız bir yatırımdır.

Zaman Tasarrufu

Belirli sayıda seans gerçekleştirdikten sonra artık eskisi kadar sık şekilde tüylerinizi almanız gerekmeyecek. Tüylerin daha etkili bir şekilde büyümesinin durması için ortalama 6 ila 10 seans gereklidir. Bu süreden sonra, sadece 6 ayda bir veya yılda bir kez olabilen bakım seansları yapmak gerekli olacaktır.

Cilt Lekelerini Azaltır

Lazer epilasyonun faydaları söz konusu olduğunda öne çıkan detaylardan biri de cilt lekelerini azaltmasıdır. Lazer epilasyonun cildi beyazlatmaya da yardımcı olduğunu biliyor muydunuz? Yöntem kollajen üretimini uyarır: lazer ışını tarafından yayılan ısı dalgaları cildin en derin katmanlarına ulaşır, bu da kollajenin uyarılmasına ve dolayısıyla ciltteki lekelerin pürüzsüzleşmesine katkıda bulunur. Tüy dökücü krem, jilet gibi yöntemler sürekli sürtünmeye neden olur ve sonunda bölgenin kararmasına neden olur. Ancak kalıcı lazer epilasyon ile bu sürtünme ortadan kalkar ve bu da cilt tonunun korunmasına yardımcı olur.

Kıl Dönmesi Problemi Ortadan Kalkar

Kıl dönmesi sorununuz varsa lazer sizin için doğru çözüm olabilir. Lazer ile kılları kökünden ve kalıcı bir şekilde yok etmek söz konusudur. Bu işlem sürtünmeyi önler ve kıl dönmesi olasılığını önemli ölçüde azaltırsınız. Sonuç daha pürüzsüz, daha yumuşak ve daha güzel bir cilt demektir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu