Diyet

Yemek Saatiniz Kilonuzu Etkiliyor!

Yemek Saatiniz Kilonuzu Etkiliyor! İnsanlar doğaların gereği düzenli olarak beslenerek hayatlarını devam ettirmek zorundadırlar. Ancak modern zamanların getirdiği kaynakların daha verimli kullanıldığı, insanların gereksinim duyduğu besinlere fazlasıyla ulaşabildikleri ve insanların fiziksel aktivitelerine daha az başvurması gibi sebeplerden dolayı obezite modern dünya hastalığı olarak karşımıza çıktı. ,

Yemek Saatiniz Kilonuzu Etkiliyor! İnsanlar kimi zaman sağlık sebeplerinden dolayı kimi zaman ise estetik kaygılardan ötürü obeziteyi yenmeye çalıştılar ve halen de devam ediyorlar. Spor zamanlarında harcanan onca zaman çok sıkı diyetlere rağmen bu sorunun üstesinden gelebilecek kesin bir çözüm halen bulunabilmiş değil. Aksine doğru sanılan kulaktan dolma bilgilerle bilinçsiz bir şekilde zayıflama birçok sağlık sorununa davetiye çıkardı.

Yemek Saatiniz Kilonuzu Etkiliyor!1
Yemek Saatiniz Kilonuzu Etkiliyor!1

Yeme Zamanları İle Kilo İlişkisi

Yapılan uzun araştırmalardan sonra yapılan diyetlerin ve sporun insanların metobolojik saatleri ile olan yakın ilişkileri gün yüzüne çıkarıldı. Vücudumuzun zaman algısına uygun olarak yapılan diyet ve sporun sağlıklı bir şekilde kilo vermede başarısı üzeri birçok çalışma yapıldı. Midemizdeki besinleri sindirecek olan enzimler hangi zamanda daha etkin hangi zamanda hangi öğün yenmeli ve motebolojik saatimize göre hangi besini tüketmeliyiz. Bu sorular artık sağlıklı bir şekilde kilo vermede kesinlikle dikkate alınan konular oldu. Bu metobolojik saatler kişiden kişiye değişiklik gösterse de genel olarak bahsedebileceğimiz yemek yeme ve kilo ilişkisi hakkında bilgi sahibi olmamızı engellemiyor. 7.00 – 9.00 saatleri arasında sağlıklı ve yoğun bir kahvaltı yapmak ideal bir zaman dilimidir. Sabah aldığınız kaloriyi yakacak koca bir gün olduğu için ve gün boyu kan şekerimizi yukarıda tutacağından aldığımız yüksek kaloriler pek de dert olmayacaktır. 9.00-11.00 arası çiçeğiniz kahve tarzı yağ oranı az içeceklerde hem zinde kalmanıza hem de diyetinize yardımcı olacaktır.11.00 -15.00 arası açlığın hissedilmeye, enerjinin düşmeye başladığı bu saatlerde protein yönünden zengin bakliyat ve et türünde yemekler tercih etmekte fayda vardır. Bu saatlerden akşam saatlerine kadar kan şekerinizi yüksek tutmak için küçük meyve atıştırmalıkları önerilir. 18.00 – 20.00 akşam yemeği için en uygun saatlerdir çünkü yiyeceklerin parçalanıp sindirilmesi için gerekli asitleri salgılayan pankreas, bu saatlerde daha iyi çalışır. Bunun gibi bilgilerle bir uzman yardımı ile kendiniz özgü hazırlanan diyet programı sayesinde sizde başarılı sonuçlar elde edebilirsiniz. Yemek saatlerinin kilo ile ilişkisi bu şekildedir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu