Anne-Bebek

Ağlayan Bebeği Sakinleştirmenin Yolları Nelerdir?

Ağlayan Bebeği Sakinleştirmenin Yolları Nelerdir? Bir bebeğin en iyi yanı size karşı gülümsemesi olacaktır. Bebeklerde en sıkıntılı zaman bebeklerin devamlı olarak ağlamalı gelir.

Ağlayan Bebeği Sakinleştirmenin Yolları Nelerdir? İlk zamanlar bebek ağlamaları çok sıkıcı olabilir. Bu durumda bebekler niçin ağlar? Soruları aklınıza gelebilir. Bebekleri bu ağlamaktan kurtarmak için bazı yöntemler bulunmaktadır. Bu yöntemler genel olarak herkesin yaptığı yöntemlerdir.

Bebek Ağlayınca Bebeği Emzirin

Bebek ağlamadan önce beslenmiş ise siz yine de yenişen emzirmeye bakın. Bazı bebekler meme üzerinde hemen uyurlar. Bazı bebeklerde memeyi emerken hava yutabilirler. Bu durumda hemen gazını çıkarmak gerekir. Bebekler devamlı olarak büyüme yaptıkları için çok sık acıkır ve memeyi emmek isterler.

Ağlayan Bebeği Sakinleştirmenin Yolları Nelerdir
Ağlayan Bebeği Sakinleştirmenin Yolları Nelerdir

Bebeğin Bezini Değiştirin

Bebekler altları ıslanınca hemen ağlamaya başlarlar. Bu durumda hemen bezleri deşilmesi gerekir. Kaka ve çişleri bebeğin cildinin tahriş olmasına neden olur. Bebekler beslenme yapmadan önce veya sonra altlarını ıslatabilirler. Bunun için bebeklerin bezleri çok sık olarak değiştirilmesi gerekir.

Bebeklerde Bir Ağrının Meydana Gelmesi

Bebeklerin kundakları çok sıkı olmaları durumunda, hemen ağlamaya başlarlar. Bu durumda hemen kundağı biraz gevşetmek yerli olacaktır.

Bebekle Yürüyüşe Çıkın

Temiz hava, bebeğin ihtiyaçlarından biridir. Bebeği bebek arabasına koyup biraz gezdirmek bebek için çok iyi olur.

Bebeği kucakta tutmak veya bir arabada taşımak bebek için çok yararlı olur. Bebekler annelerinin vücuduna yakın oldukları zaman kendilerini güvende hissederler ve ağlamaları kesilir. Bebeği bebek arabasında taşırken ona bazen dokunarak güven verip uyumasını sağlamış olursunuz.

Bebekte bazen ağrılar oluşur ve ağlamaya başlar. Bu ağrıları iyi tahmin ederek bebeğin ağrılarını giderip rahat uyumaları sağlanmış olunur.

Bu işlemler yapıldıktan sonra bebekteki ağlamalar hala kesilmiyorsa hemen bir doktora görülmesi gerekir. Bebekte bir hastalık meydana gelmiş ola bilir. Bebekleri normal kendi arabanızda gezdirmek isterseniz bebeğiniz için, bebek koltuğu almanız uygun olur. Bebek koltukları bebeklerin rahat bir yolculuk yapmalarını sağlar. 3 veya 9 aylık bebekler için bebek koltukları ideal olmaktadır. Bebeğiniz başını dik tutabiliyorsa bebek koltuğu bebek için çok rahat olur. Bebeklerdeki hareketler anne tarafından iyi takip edilmesi gerekir.

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu